790 648 640

Lekarze

https://i0.wp.com/medcanclinics.pl/wp-content/uploads/2023/05/7e0ff64141c8f4587f7e6c2c1a8545be.jpeg?fit=506%2C506&ssl=1
Lekarz

Miłosz Kuświk

Lekarz Miłosz Kuświk, specjalista chorób wewnętrznych, zajmujący się w szczególności chorobami układu oddechowego. Na co dzień pracuje w Oddziale Chorób Płuc prowadząc pacjentów przewlekle chorych w tym na nowotwory układu oddechowego.

Podchodzi holistycznie i indywidualnie do każdego pacjenta i jego problemów. 

Zdobyte doświadczenie zawodowe pozwala bezpiecznie włączyć i prowadzić terapię medycznymi konopiami. Zdaje sobie sprawę z tego, że konopie nie są panaceum na wszystkie dolegliwości, ale mogą być doskonałym uzupełnieniem dotychczasowej terapii oraz dodatkową opcją terapeutyczną u wielu chorych w tym cierpiących z powodu:

  • chorób nowotworowych (onkologia, opieka paliatywna);
  • przewlekłego bólu nienowotworowego;
  • wybranych chorób neurologicznych (zaburzenia pozapiramidowe, stwardnienie rozsiane, padaczka);
  • nieswoistych chorób jelit;
  • wybranych chorób psychiatrycznych (bezsenność, ADHD, jadłowstręt psychiczny, zespół stresu pourazowego)

Leczenie  medycznymi konopiami nie jest dla wszystkich dlatego ważna jest profesjonalna kwalifikacja do leczenia i opieka lekarska. Dużą wagę przywiązuje do edukacji pacjentów w zakresie terapii medycznymi konopiami. 

Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w oddziałach chorób wewnętrznych, COVID-19, szpitalnych oddziałach ratunkowych, zespołach wyjazdowych ratownictwa medycznego, podstawowej opiece zdrowotnej, nocnej i świątecznej opiece medycznej, poradniach specjalistycznych.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc, Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem, Towarzystwa Internistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego.

https://i0.wp.com/medcanclinics.pl/wp-content/uploads/2023/06/1685553963543-003.jpg?fit=1194%2C1183&ssl=1
Lekarz

Jakub Spałka

lek. Jakub Spałka – specjalista w zakresie chorób wewnętrznych. Lekarz intensywnie pracujący na wielu polach zawodowych począwszy od szpitalnego oddziału ratunkowego, poprzez terapię konopną, kończąc na pracy z studentami Wydziału Lekarskiego w Katedrze Fizjologii Doświadczalnej i Klinicznej. Autor i współautor wielu prac naukowych w szczególności dotyczących obturacyjnego bezdechu sennego oraz zaburzeń związanych z snem.

Doświadczenia zawodowe zbierał w wielu ośrodkach Polskich i zagranicznych m.in. Oulun yliopistollinen sairaala (Finlandia) i Klerksdorp -Tshepong tertiary hospital (Republika Południowej Afryki)

Lekarz z dużym doświadczeniem i empatią, którego pasjonują głównie choroby płuc oraz aspekty związane z medycyną ratunkową. Na co dzień mąż, świeżo upieczony ojciec oraz wielki pasjonat żeglarstwa.

https://i0.wp.com/medcanclinics.pl/wp-content/uploads/2024/02/A.-Korkus2-scaled-e1712052225849.jpg?fit=1706%2C1572&ssl=1
Lekarz w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z chorób wewnętrznych

Arkadiusz Korkus

Lekarz w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z chorób wewnętrznych. Obecnie pracuje na Oddziale Chorób Wewnętrznych, ale także w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz w Podstawowej Opiece Zdrowotnej. W przeszłości pracował w oddziale leczącym pacjentów z Covid 19 oraz w nocnej i świątecznej opiece lekarskiej.

Wierzy w model opieki oparty o współpracę pacjenta i lekarza jako najbardziej efektywny w pomocy choremu. Duży nacisk kładzie na poszerzanie wiedzy pacjenta w zakresie jego choroby co przekłada się na poprawę jej zrozumienia.

Swoje zainteresowania skupia głównie wokół leczenia chorób układu pokarmowego, ale także wybranych zaburzeń psychiatrycznych takich jak ADHD, ADD czy bezsenność, a ponadto przewlekłego bólu, w tym bólu nowotworowego oraz migreny.
Członek Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego, uczestnik licznych kursów i konferencji naukowych z zakresu chorób wewnętrznych oraz gastroenterologii.