790 648 640

Co to jest Cannabis Sativa L. red No 2 Jack Haze?

Jack Haze od Spectrum Therapeutics to szczep firmy 7ACRES powstały w wyniku krzyżowania dwóch znanych odmian  o typie Sativa (White Widow i Haze). Produkt zawiera 19% THC+/-10% oraz  do 1% CBD.
Cannabis Sativa L. red No 2 Jack Haze zastępuję dostępny dotychczas w polskich aptekach Lemon Skunk, który był pierwszym produktem konopnym w postaci suszu zawierającym THC wprowadzonym do sprzedaży w Polsce.

Jack Haze to odmiana medycznych konopi, która jest znana ze swojego unikalnego profilu aromatycznego i silnych efektów energetyzujących. Poniżej przedstawiamy kluczowe informacje na temat tej odmiany:

 1. Genetyka: Jack Haze jest krzyżówką znanych odmian White Widow i Haze. White Widowr jest jedną z najbardziej cenionych odmian w świecie konopi, natomiast Haze zdobył wiele nagród na różnych festiwalach konopnych.
 2. Profil aromatyczny: Jack Haze charakteryzuje się intensywnym, cytrusowym zapachem z nutami sosny, przypraw i ziół. Aromaty te są często wynikiem obecności terpenów takich jak terpilonolen, pinen, myrcen.
 3. Efekty: Działanie energetyzujące, sprzyja kreatywności i koncentracji. Jest to odmiana często wybierana do użytku dziennego, ze względu na swoje pobudzające i poprawiające nastrój właściwości.
 4. Zastosowanie medyczne: Ze względu na swoje efekty, Jack Haze może być stosowana w leczeniu objawów takich jak przewlekły stres, depresja, zmęczenie oraz bóle przewlekłe. Jednakże, ze względu na wysoką zawartość THC, może nie być odpowiednia dla wszystkich pacjentów, szczególnie tych z niską tolerancją na THC.
 5. Uprawa: Jack Haze jest odmianą medycznych konopi hodowaną w warunkach laboratoryjnych pod nadzorem farmaceutycznym.

Oto niektóre z medycznych zastosowań odmiany Jack Haze:

 1. Łagodzenie bólu: Jack Haze jest często używany w celu łagodzenia chronicznego bólu, w tym bólu neuropatycznego, dzięki swoim właściwościom przeciwbólowym.
 2. Redukcja stresu i lęku: Ta odmiana marihuany może być skuteczna w zmniejszaniu objawów stresu i lęku, pomagając użytkownikom się zrelaksować i uspokoić.
 3. Poprawa nastroju: Jack Haze może działać jako naturalny środek poprawiający nastrój, co może być pomocne w przypadku depresji i innych zaburzeń nastroju.
 4. Zwiększenie energii i kreatywności: Z powodu swojego sativowego pochodzenia, Jack Haze często daje uczucie podniesienia energii i stymulacji umysłowej, co może być korzystne dla osób cierpiących na zmęczenie lub potrzebujących kreatywnego impulsu.
 5. Łagodzenie objawów ADHD: Niektóre osoby z ADHD mogą znaleźć ulgę w objawach poprzez stosowanie Jack Haze, co może pomóc w poprawie koncentracji i zmniejszeniu nadpobudliwości.
 6. Poprawa apetytu: Jak wiele odmian marihuany, Jack Haze może zwiększać apetyt, co jest korzystne dla osób zmagających się z anoreksją lub innymi zaburzeniami jedzenia.

Warto pamiętać, że efekty działania medycznych konopi mogą się różnić w zależności od indywidualnych reakcji organizmu oraz dawki. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii z użyciem konopi warto skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Podsumowując, Jack Haze jest popularną odmianą medycznych konopi ze względu na szeroki zakres terapeutyczny, intensywne efekty i charakterystyczny profil aromatyczny, Jack Haze jest ceniony na całym świecie przez pacjentów stosujących konopie medyczne.