790 648 640
MedCan ClinicsKraków · Chmielna 20c

Klinika konopna Kraków — recepta na medyczną marihuanę

MedCan Clinics w Krakowie (ul. Chmielna 20c) prowadzi kwalifikację do terapii medyczną marihuaną: wizyta stacjonarna u lekarza z aktywnym PWZ, dobór odmiany i proporcji THC:CBD, a przy wskazaniach — e-recepta Rpw do realizacji w krakowskiej aptece. Kontynuacja terapii możliwa w formie teleporady.

  • Placówka stacjonarna w Krakowie — ul. Chmielna 20c (Podgórze Duchackie)
  • Kwalifikacja zgodna z przepisami po 7 listopada 2024 r. — bez „receptomatu"
  • Lekarze z aktywnym numerem PWZ · podmiot leczniczy z kontraktem NFZ (terapia konopna jest pełnopłatna)

Autor medyczny: lek. Michał Mazur (PWZ 4304548) · weryfikacja: lek. Leszek Rymsza (PWZ 4563618) · aktualizacja: 10 września 2026

Klinika konopna Kraków — kwalifikacja do terapii medyczną marihuaną w MedCan Clinics
✓Podmiot leczniczy
kontrakt z NFZ
terapia konopna pełnopłatna
ul. Chmielna 20c, KrakówRezerwacja online — całą dobę, 7 dni w tygodniu
Telefonicznie: 790 648 640 · pn–pt 8:00–17:00
15 000+obsłużonych pacjentów od kwietnia 2023 r.
4,7 / 5średnia ocena pacjentów MedCan Clinics
PWZ + NFZlekarze z PWZ · podmiot leczniczy w RPWDL
40+ aptekz medyczną marihuaną na terenie Krakowa

Klinika konopna w Krakowie — najważniejsze informacje w skrócie

MedCan Clinics Kraków to placówka przy ul. Chmielnej 20c, w której lekarz z aktywnym PWZ kwalifikuje pacjentów do terapii medyczną marihuaną. Przy stwierdzonych wskazaniach pacjent otrzymuje e-receptę Rpw na medyczną marihuanę, którą realizuje w jednej z kilkudziesięciu krakowskich aptek z suszem Cannabis flos. Kontynuacja leczenia — po wcześniejszej kwalifikacji — możliwa jest również w formie teleporady.

  • Adres: ul. Chmielna 20c, 30-612 Kraków (Podgórze Duchackie) · tel. 790 648 640.
  • Pierwsza wizyta: stacjonarna (pakiet POZ + prywatna konsultacja — 249 zł), zgodnie z przepisami po 7 listopada 2024 r.
  • Kontynuacja: kolejna konsultacja 149 zł — możliwa teleporada.
  • Susz w aptece: S-LAB THC 18% w 49 aptekach, S-LAB THC 22% w 43, Aurora THC 22% w 35, Tilray THC 18% w 19, Synoptis THC 22% w 4; gram od 18,67 zł do 79,99 zł (GdziePoLek, 10 września 2026).
  • Wskazania: m.in. ból przewlekły, spastyczność w SM, padaczka lekooporna, nudności po chemioterapii, wybrane zaburzenia snu.
Klinika konopna Kraków — MedCan Clinics w pigułce (2026)
Placówka MedCan Clinics Kraków, ul. Chmielna 20c, 30-612 Kraków · rezerwacja: 790 648 640 (pn–pt 8:00–17:00) lub online.
Forma wizyty Pierwsza kwalifikacja — stacjonarnie (osobiste zbadanie pacjenta zgodnie z przepisami po 7.11.2024). Kontynuacja — możliwa teleporada; decyduje lekarz.
Koszt konsultacji Od 149 zł (kontynuacja, możliwa teleporada) do 249 zł (pierwsza wizyta — pakiet POZ + konsultacja medyczna).
Cena surowca w aptece W krakowskich aptekach od 18,67 zł/g (Tilray THC 18%, opakowanie 15 g za 280,00 zł) do 79,99 zł/g (Aurora THC 22%, opakowanie 10 g za 799,90 zł) — odczyt z 10 września 2026 r. Dolne widełki obejmują partie z krótkim terminem ważności, które apteki przeceniają. Surowiec nie jest refundowany przez NFZ.
Dostępność w aptekach Pięć pozycji Cannabis flos naraz: S-LAB THC 18% w 49 aptekach, S-LAB THC 22% w 43, Aurora THC 22% w 35, Tilray THC 18% w 19, Synoptis THC 22% w 4 (GdziePoLek, 10 września 2026) — od Starego Miasta i Kazimierza po Podgórze i Nową Hutę. Szesnaście aptek z potwierdzonym stanem i ceną za gram zestawiliśmy w tabeli niżej.
Najczęstsze wskazania Ból przewlekły, padaczka lekooporna, spastyczność w SM, nudności po chemioterapii, wybrane zaburzenia snu, opieka paliatywna.
Ścieżka pacjenta w Krakowie

Recepta na medyczną marihuanę w Krakowie w 5 krokach

Od rezerwacji terminu po odbiór suszu w krakowskiej aptece. Każdy etap prowadzi lekarz z aktywnym PWZ; o kwalifikacji i ewentualnym wystawieniu recepty decyduje wyłącznie lekarz.

1

Rezerwacja

Wybierz termin w systemie rezerwacji online lub zadzwoń: 790 648 640. Dokumentacja medyczna nie jest wymagana — ale pomaga.

2

Wizyta przy Chmielnej 20c

Pierwsza kwalifikacja odbywa się stacjonarnie — lekarz przeprowadza wywiad, bada pacjenta i ocenia wskazania oraz przeciwwskazania.

3

Dobór THC:CBD

Przy wskazaniach lekarz dobiera odmianę Cannabis flos i proporcję THC:CBD do schorzenia oraz tolerancji pacjenta.

5

Kontynuacja online

Kontrole i kolejne recepty — po kwalifikacji możliwa teleporada (149 zł), jeśli lekarz uzna to za właściwe.

Pamiętaj: sama rezerwacja online nie jest równoznaczna z kwalifikacją do terapii ani z wystawieniem recepty. O kwalifikacji, doborze preparatu i ewentualnej recepcie decyduje lekarz po konsultacji z pacjentem, zgodnie z aktualnymi przepisami.
Rezerwacja online

Umów wizytę w klinice konopnej w Krakowie

Wybierz termin bezpośrednio na stronie. Po rezerwacji otrzymasz potwierdzenie i informację, jak przygotować się do wizyty przy ul. Chmielnej 20c.

O kwalifikacji do terapii medyczną marihuaną, doborze preparatu i ewentualnym wystawieniu recepty decyduje lekarz po konsultacji z pacjentem.
Realizacja recepty

Gdzie w Krakowie kupię susz na receptę Rpw?

W dowolnej krakowskiej aptece, która prowadzi obrót preparatami Rpw i ma daną odmianę na stanie. 10 września 2026 r. serwis GdziePoLek pokazywał w Krakowie pięć pozycji Cannabis flos naraz — najszerzej dostępny był S-LAB THC 18% w 49 aptekach, najdroższy gram wychodził na Aurorze Ghost Train Haze. Poniżej stan z tego dnia, odmiana po odmianie.

Cannabis flos w krakowskich aptekach — odczyt z 10 września 2026 r. (źródło: GdziePoLek)
Odmiana i stężenie W ilu aptekach Opakowanie i cena
Cannabis flos S-LAB THC 18%, CBD ≤ 1%4915 g · 340,99–835,99 zł za opakowanie, czyli 22,73–55,73 zł/g
Cannabis flos S-LAB THC 22%, CBD ≤ 1%4315 g · 285,00–912,11 zł za opakowanie, czyli 19,00–60,81 zł/g
Cannabis flos Aurora Deutschland THC 22%, CBD 1% (Ghost Train Haze)3510 g · 199,90–799,90 zł za opakowanie, czyli 19,99–79,99 zł/g
Cannabis flos Tilray THC 18%, CBD 1%1915 g · 280,00–444,15 zł za opakowanie, czyli 18,67–29,61 zł/g
Cannabis flos Synoptis Pharma THC 22%, CBD < 1% (Master Kush)415 g · 315,00–391,54 zł za opakowanie, czyli 21,00–26,10 zł/g

Rozpiętość w obrębie jednej odmiany bierze się głównie z terminu ważności: partie z krótką datą apteki przeceniają, czasem o połowę. Dlatego dolne widełki w tabeli to ceny konkretnych opakowań z krótkim terminem, a nie stała oferta. Pełny obraz cen w skali kraju prowadzimy w barometrze cen medycznej marihuany.

Krakowskie apteki z potwierdzonym stanem — ceny za gram z 10 września 2026 r.
Apteka i adres Rejon Co miała na stanie i za ile
Super-Pharm, ul. Pawia 5AStare MiastoS-LAB THC 22%: 26,67 zł/g · S-LAB THC 18%: 29,00 zł/g · Aurora THC 22%: 44,00 zł/g
Apteka Gemini, ul. Krakowska 1KazimierzS-LAB THC 18%: 26,14 zł/g · Tilray THC 18%: 21,79 zł/g
Apteka Gemini, al. Ignacego Daszyńskiego 3GrzegórzkiS-LAB THC 22%: 23,55 zł/g · S-LAB THC 18%: 27,47 zł/g
Super-Pharm, ul. Podgórska 34GrzegórzkiAurora THC 22%: 43,90 zł/g
Niezapominajka dla całej rodziny, al. Pokoju 14GrzegórzkiTilray THC 18%: 26,00 zł/g
Niezapominajka dla całej rodziny, Plac Inwalidów 8/1KrowodrzaS-LAB THC 18%: 27,00 zł/g · Aurora THC 22%: 44,00 zł/g · Tilray THC 18%: 24,90 zł/g
Niezapominajka dla całej rodziny, ul. Prądnicka 4KrowodrzaS-LAB THC 22%: 25,00 zł/g · S-LAB THC 18%: 26,00 zł/g · Tilray THC 18%: 22,00 zł/g
Apteka Gemini, ul. Krowoderskich Zuchów 14KrowodrzaAurora THC 22%: 29,00–56,00 zł/g
Apteka Gemini, ul. Komandosów 21DębnikiS-LAB THC 22%: 23,40 zł/g — najtańszy S-LAB THC 22% w tym zestawieniu
Apteka Gemini, ul. Borsucza 12DębnikiAurora THC 22%: 35,00 zł/g
DOZ Apteka Dbam o Zdrowie Vita, ul. Chmieleniec 2Dębniki / RuczajS-LAB THC 22%: 26,00 zł/g · Aurora THC 22%: 45,00 zł/g
Apteka Fantazja, ul. Borkowska 3/LU8Podgórze DuchackieSynoptis THC 22%: 21,34 zł/g
Niezapominajka dla całej rodziny, ul. Kalwaryjska 14PodgórzeSynoptis THC 22%: 26,10 zł/g
Super-Pharm, ul. gen. Henryka Kamieńskiego 11PodgórzeTilray THC 18%: 21,00 zł/g
Apteka Gemini, ul. Spółdzielców 3PodgórzeSynoptis THC 22%: 22,00 zł/g
Niezapominajka dla całej rodziny, Bieńczycki Plac Targowy 11/1Nowa Huta / BieńczyceSynoptis THC 22%: 21,00 zł/g

Ile realnie kosztuje gram w Krakowie

  • Najtańszy gram z odczytu 10 września to 18,67 zł — Tilray THC 18%, opakowanie 15 g za 280,00 zł. Najdroższy to 79,99 zł za gram Aurory Ghost Train Haze (10 g za 799,90 zł).
  • Aurora Ghost Train Haze jest w Krakowie odmianą o najszerszych widełkach: 199,90–799,90 zł za to samo dziesięciogramowe opakowanie, w zależności od apteki i terminu ważności.
  • Susz w opakowaniach 15 g — S-LAB, Tilray i Synoptis — mieści się w Krakowie w przedziale 18,67–60,81 zł/g. To węższy zakres niż w przypadku Aurory.
  • Apteki sieci Gemini i Niezapominajka trzymają najwięcej odmian naraz; w jednym punkcie bywają trzy różne pozycje Cannabis flos.

Szerszy kontekst cenowy: ile kosztuje medyczna marihuana za gram oraz barometr cen w polskich aptekach.

Jak sprawdzić, czy dziś jest na stanie

  • Wejdź na GdziePoLek, wpisz pełną nazwę odmiany ze swojej recepty razem ze stężeniem THC i ustaw lokalizację Kraków. Sama nazwa producenta nie wystarczy — ten sam wytwórca ma po kilka pozycji.
  • Zadzwoń przed wyjazdem. Serwis pokazuje stan sprzed kilku godzin, a oznaczenia „ostatnia sztuka" i „kilka sztuk" znikają w ciągu dnia.
  • Zapytaj wprost o partie z krótszym terminem ważności — to one odpowiadają za dolne widełki cen. Jeśli planujesz zużyć surowiec w kilka tygodni, różnica bywa dwukrotna.
  • Recepta Rpw jest ważna 30 dni. Jeśli odmiany nie ma w żadnej krakowskiej aptece, nie czekaj do ostatniego dnia — sprawdź, co zrobić, zanim recepta wygaśnie.
  • Krok po kroku opisaliśmy to w osobnym tekście: jak sprawdzić, gdzie dziś jest susz.
Stan magazynowy zmienia się z dnia na dzień. Obie tabele to zdjęcie sytuacji z 10 września 2026 r., a nie stała oferta aptek. Tabela nie oznacza też, że którakolwiek z tych aptek współpracuje z MedCan Clinics — receptę Rpw zrealizujesz w dowolnej aptece w Polsce, która ma dany surowiec, także poza Krakowem. O doborze odmiany i stężenia decyduje lekarz prowadzący.
Potrzebujesz recepty albo zmiany odmiany? Umów konsultację w krakowskiej placówce przy ul. Chmielnej 20c — pierwsza wizyta 249 zł, kolejna 149 zł. Rezerwacja online działa całą dobę, 7 dni w tygodniu, telefon 790 648 640 (pn–pt 8:00–17:00). O kwalifikacji i ewentualnym wystawieniu recepty decyduje lekarz po badaniu i ocenie dokumentacji.
Obsługiwany obszar

Kogo obsługujemy w Krakowie i w okolicy

Do placówki przy ul. Chmielnej 20c na Podgórzu Duchackim dojeżdżają pacjenci ze wszystkich dzielnic Krakowa oraz z gmin ościennych. Terapia konopna nie wymaga częstych dojazdów: kwalifikacja odbywa się stacjonarnie, a kontrole — po decyzji lekarza — mogą przejść w tryb teleporady.

Dzielnice Krakowa

Placówka obsługuje całe miasto — poniżej dzielnice, z których zgłasza się najwięcej pacjentów.

  • Podgórze Duchackie
  • Kurdwanów
  • Podgórze
  • Dębniki
  • Łagiewniki
  • Borek Fałęcki
  • Swoszowice
  • Bieżanów-Prokocim
  • Stare Miasto
  • Krowodrza
  • Grzegórzki
  • Nowa Huta

Okolice i miejscowości w pobliżu

  • Wieliczka — pacjenci z tej okolicy najczęściej przyjeżdżają na wizytę kwalifikującą, a kontrole prowadzą już zdalnie
  • Skawina — pacjenci z tej okolicy najczęściej przyjeżdżają na wizytę kwalifikującą, a kontrole prowadzą już zdalnie
  • Niepołomice — pacjenci z tej okolicy najczęściej przyjeżdżają na wizytę kwalifikującą, a kontrole prowadzą już zdalnie
  • Świątniki Górne — pacjenci z tej okolicy najczęściej przyjeżdżają na wizytę kwalifikującą, a kontrole prowadzą już zdalnie
  • Mogilany — pacjenci z tej okolicy najczęściej przyjeżdżają na wizytę kwalifikującą, a kontrole prowadzą już zdalnie
  • Wielka Wieś — pacjenci z tej okolicy najczęściej przyjeżdżają na wizytę kwalifikującą, a kontrole prowadzą już zdalnie
  • Zabierzów — pacjenci z tej okolicy najczęściej przyjeżdżają na wizytę kwalifikującą, a kontrole prowadzą już zdalnie
  • Michałowice — pacjenci z tej okolicy najczęściej przyjeżdżają na wizytę kwalifikującą, a kontrole prowadzą już zdalnie

Pacjenci spoza Krakowa po pierwszej, kwalifikującej wizycie mogą prowadzić dalsze konsultacje w formie teleporady — bez ponownego dojazdu.

Cennik konsultacji

Ile kosztuje wizyta w klinice konopnej w Krakowie? Cennik 2026

Wybierz rodzaj konsultacji i umów termin w systemie rezerwacji. Szczegóły o kosztach znajdziesz w artykule ile kosztuje uzyskanie recepty na marihuanę.

Najczęściej wybierane

Pierwsza stacjonarna konsultacja POZ + prywatna konsultacja medyczna (pakiet)

249 zł

Dla pacjentów rozpoczynających ścieżkę leczenia i wymagających pełnej kwalifikacji.

  • wizyta stacjonarna — Kraków, ul. Chmielna 20c
  • konsultacja POZ i prywatna konsultacja medyczna
  • analiza dokumentacji, omówienie wskazań i przeciwwskazań
Umów konsultację
Kontynuacja POZ

Kolejna konsultacja POZ (możliwa teleporada) + prywatna konsultacja medyczna (pakiet)

149 zł

Dla pacjentów kontynuujących leczenie po wcześniejszej kwalifikacji.

  • możliwa teleporada — bez dojazdu
  • ocena przebiegu terapii
  • weryfikacja aktualnych potrzeb pacjenta
Umów konsultację
Stacjonarnie

Pierwsza stacjonarna konsultacja

249 zł

Dla pacjentów wymagających konsultacji w placówce.

  • wywiad medyczny i badanie
  • analiza dokumentacji
  • omówienie dalszej ścieżki
Umów konsultację
Kontynuacja

Kolejna stacjonarna konsultacja

149 zł

Dla pacjentów kontynuujących leczenie i wymagających kontroli lekarskiej.

  • ocena efektów leczenia
  • omówienie tolerancji terapii
  • dalsze zalecenia lekarza
Umów konsultację
Ceny mogą ulec zmianie — przed rezerwacją sprawdź aktualny cennik w systemie MedCan Clinics. Pełny cennik usług dodatkowych (dokument GIF, zaświadczenia, korekty recept) znajdziesz na stronie programu Green Rescue.
Najważniejsza informacja

Czy receptę na medyczną marihuanę można dostać w Krakowie online?

Od 7 listopada 2024 r. lekarz może wystawić receptę na ziele konopi innych niż włókniste dopiero po zbadaniu pacjenta albo po zapoznaniu się z jego dokumentacją medyczną.

Dlatego pierwsza kwalifikacja w MedCan Clinics odbywa się stacjonarnie — m.in. w placówce przy ul. Chmielnej 20c w Krakowie. Wyjątkiem objęta jest kontynuacja leczenia przez lekarza POZ — dlatego kolejne konsultacje, po wcześniejszej kwalifikacji, mogą odbywać się w formie teleporady, jeśli lekarz uzna to za właściwe.

Uważaj na serwisy obiecujące „receptę online w 5 minut" — takie praktyki („receptomaty") są przedmiotem kar Rzecznika Praw Pacjenta. Więcej w artykule: zmiany w przepisach 2024–2025 dotyczące e-recepty online.

Krótko i konkretnie

Najczęstsze pytania pacjentów z Krakowa — krótkie odpowiedzi

Pacjenci w Krakowie trafiają do nas najczęściej z hasłami takimi jak „medyczna marihuana kraków”, „klinika konopna kraków” i „medyczna marihuaną recepta kraków”. Poniżej odpowiadamy na każde z nich wprost.

  • medyczna marihuana kraków — chodzi o surowiec farmaceutyczny Cannabis flos wydawany w krakowskiej aptece na receptę Rpw, standaryzowany pod kątem zawartości THC i CBD. Z obrotem pozaaptecznym nie ma to nic wspólnego.
  • klinika konopna kraków — tak szukają pacjenci, którzy chcą zacząć terapię blisko domu. Nasz gabinet mieści się przy ul. Chmielnej 20c; pierwsza kwalifikacja odbywa się na miejscu, kolejne konsultacje mogą mieć formę teleporady, jeśli lekarz tak zdecyduje.
  • medyczna marihuaną recepta kraków — receptę Rpw wystawia lekarz po ocenie dokumentacji i badaniu, a nie po wypełnieniu formularza. Zrealizujesz ją w każdej aptece prowadzącej obrót preparatami Rpw.

Czy muszę mieszkać w Krakowie, żeby się umówić?

Nie. Kwalifikacja wymaga jednej wizyty stacjonarnej, a kolejne konsultacje — po decyzji lekarza — mogą odbywać się w formie teleporady. Pacjenci z Wieliczki, Skawiny czy Niepołomic przyjeżdżają zwykle raz.

Z której strony Krakowa najłatwiej dojechać?

Placówka mieści się na Podgórzu Duchackim, przy Chmielnej 20c. Najkrócej mają pacjenci z południowej części miasta — z Kurdwanowa, Łagiewnik, Dębnik i Podgórza — oraz z gmin przy południowej obwodnicy: Wieliczki, Skawiny i Świątnik Górnych.

Czy dostanę receptę już na pierwszej wizycie?

Jeżeli lekarz stwierdzi wskazania i nie zobaczy przeciwwskazań — tak, e-recepta Rpw jest wystawiana w trakcie tej samej wizyty. Jeżeli wskazań nie ma, usłyszysz to wprost i recepta nie zostanie wystawiona.

W której aptece w Krakowie zrealizuję receptę?

W każdej aptece prowadzącej obrót preparatami Rpw i mającej daną odmianę na stanie. 10 września 2026 r. w Krakowie było ich od 4 do 49 — zależnie od odmiany (GdziePoLek). Dostępność konkretnego suszu zmienia się z dnia na dzień, więc zadzwoń przed przyjazdem albo sprawdź w barometrze cen.

Ile kosztuje wizyta?

Pierwsza konsultacja stacjonarna kosztuje 249 zł i obejmuje wystawienie e-recepty Rpw, jeśli lekarz stwierdzi wskazania. Kolejna konsultacja to 149 zł. Sam surowiec kupuje się osobno w aptece i nie jest refundowany.

Wskazania kliniczne

W jakich sytuacjach lekarz może rozważyć terapię medyczną marihuaną?

Poniższe sytuacje kliniczne mają charakter informacyjny. O kwalifikacji zawsze decyduje lekarz po indywidualnej ocenie pacjenta. Pełny wykaz znajdziesz w artykule lista chorób leczonych medyczną marihuaną w Polsce.

B

Ból przewlekły

Ból neuropatyczny, nowotworowy, mięśniowo-szkieletowy o przewlekłym przebiegu, gdy leczenie standardowe nie przynosi wystarczającej ulgi.

P

Padaczka lekooporna

Wybrane postacie padaczki niereagujące na standardową farmakoterapię, w tym zespoły padaczkowe wieku dziecięcego.

SM

Stwardnienie rozsiane — spastyczność

Umiarkowana do ciężkiej spastyczność, gdy odpowiedź na leczenie pierwszego rzutu jest niewystarczająca.

Ch

Nudności i wymioty po chemioterapii

Objawy towarzyszące leczeniu onkologicznemu, oporne na standardowe leki przeciwwymiotne.

Pa

Opieka paliatywna

Wsparcie objawowe u pacjentów onkologicznych i w opiece paliatywnej — ból, brak apetytu, lęk, zaburzenia snu.

To nie jest pełna lista wskazań ani gwarancja kwalifikacji. Niektóre wskazania mają charakter off-label — stosowanie kannabinoidów następuje na odpowiedzialność lekarza prowadzącego, po ocenie ryzyka i korzyści w konkretnym przypadku.
Bezpieczna ścieżka leczenia

Dlaczego klinika konopna MedCan Clinics w Krakowie?

W terapii medyczną marihuaną liczy się nie tylko start leczenia, ale przede wszystkim prowadzenie pacjenta w czasie — spokojna kwalifikacja, dobór preparatu, monitoring efektów i korekta dawki.

  • placówka stacjonarna w Krakowie — ul. Chmielna 20c (Podgórze Duchackie)
  • od kwietnia 2023 r. — ponad 15 000 obsłużonych pacjentów i ocena 4,7/5
  • terapię prowadzą lekarze z aktywnym numerem PWZ
  • ustrukturyzowany proces: kwalifikacja → dobór THC:CBD → monitoring → optymalizacja (program Green Rescue)
  • kwalifikacja zgodna z przepisami po 7.11.2024 — bez „receptomatu"
  • kontynuacja terapii możliwa online — bez dojazdów na kontrole
Klinika konopna Kraków — kwalifikacja i prowadzenie terapii medyczną marihuaną
Opieka lekarska i prowadzenie terapii Lekarz analizuje objawy, dokumentację, historię leczenia i bezpieczeństwo pacjenta.
Szukasz samej recepty?

Chcesz wiedzieć więcej o recepcie na medyczną marihuanę?

Ta strona opisuje wizyty w krakowskiej placówce. Jeśli interesuje Cię sam dokument — jak wygląda e-recepta Rpw, jej ważność, koszt i realizacja w aptece — przygotowaliśmy osobną, szczegółową stronę.

Recepta na medyczną marihuanę →
Najczęstsze pytania

FAQ: klinika konopna Kraków

Odpowiedzi na pytania, które pacjenci z Krakowa zadają najczęściej przed pierwszą wizytą.

Gdzie dokładnie znajduje się klinika konopna w Krakowie?
Placówka MedCan Clinics w Krakowie mieści się przy ul. Chmielnej 20c, 30-612 Kraków (Podgórze Duchackie, południowa część miasta). Rezerwacja wizyt: online na tej stronie lub telefonicznie 790 648 640 (pn–pt 8:00–17:00).
Czy pierwsza wizyta musi być stacjonarna?
W MedCan Clinics tak. Od 7 listopada 2024 r. lekarz może wystawić receptę na ziele konopi innych niż włókniste dopiero po zbadaniu pacjenta albo po zapoznaniu się z jego dokumentacją medyczną; przy kontynuacji leczenia w POZ dopuszczalna jest teleporada. Dlatego kwalifikacja odbywa się stacjonarnie, a kontynuacja — po wcześniejszej kwalifikacji — możliwa jest w formie teleporady. Więcej: zmiany w przepisach 2024–2025.
Ile kosztuje wizyta i cała terapia?
Pierwsza stacjonarna konsultacja (pakiet POZ + prywatna konsultacja medyczna) — 249 zł; kolejna konsultacja (możliwa teleporada) — 149 zł. Susz Cannabis flos w aptece to dodatkowy wydatek: w krakowskich aptekach od 18,67 zł/g (Tilray THC 18%, opakowanie 15 g) do 79,99 zł/g (Aurora THC 22%, opakowanie 10 g) — odczyt GdziePoLek z 10 września 2026 r. Surowiec nie jest refundowany przez NFZ. Zobacz pełne zestawienie kosztów.
Czy dostanę receptę na pierwszej wizycie?
Jeśli lekarz w trakcie konsultacji stwierdzi wskazania — może wystawić e-receptę Rpw od razu po kwalifikacji. Kod recepty otrzymasz SMS-em lub w aplikacji mojeIKP. Pamiętaj jednak, że o wystawieniu recepty decyduje wyłącznie lekarz — sama rezerwacja nie jest gwarancją kwalifikacji. Szczegóły o samym dokumencie: recepta na medyczną marihuanę.
W której aptece w Krakowie zrealizuję receptę?
W każdej aptece prowadzącej obrót preparatami Rpw, która ma daną odmianę na stanie. 10 września 2026 r. najszerzej dostępny w Krakowie był S-LAB THC 18% — w 49 aptekach; Aurora Ghost Train Haze była w 35, Tilray THC 18% w 19, a Synoptis THC 22% tylko w 4 (GdziePoLek). Punkty z potwierdzoną ceną wypisaliśmy wyżej, w sekcji „Apteki". Przed wyjazdem sprawdź dostępność swojej odmiany w GdziePoLek albo zadzwoń do apteki.
Jakie dokumenty przygotować przed wizytą?
Dokumentacja medyczna nie jest wymagana — nie jest warunkiem umówienia konsultacji ani kwalifikacji. Jeśli jednak ją posiadasz (rozpoznania, wyniki badań, wypisy, lista stosowanych leków), zabierz ją ze sobą — pomaga lekarzowi szybciej i dokładniej ocenić sytuację. Szczegóły: jak wygląda pierwsza wizyta.
Leczę się już w innej klinice — czy mogę przenieść się do MedCan w Krakowie?
Tak. Wystarczy konsultacja kontynuacyjna (149 zł) i dotychczasowa dokumentacja: poprzednie recepty, stosowane odmiany, dawkowanie. Lekarz zweryfikuje historię leczenia i — jeśli wskazania są aktualne — poprowadzi terapię dalej. W komentarzu rezerwacji wpisz „transfer pacjenta".
Czy po medycznej marihuanie mogę prowadzić samochód po Krakowie?
Preparaty z THC wpływają na koncentrację i czas reakcji, a prowadzenie pojazdu „w stanie po użyciu" substancji o działaniu podobnym do alkoholu jest zabronione (Kodeks wykroczeń / Kodeks karny). Tę kwestię zawsze omów z lekarzem. Sprawdź: medyczna marihuana a prowadzenie samochodu oraz kontrola policyjna — jakie dokumenty mieć przy sobie.
Czy terapia jest refundowana przez NFZ?
Surowiec Cannabis flos nie jest refundowany — pacjent pokrywa pełny koszt zakupu w aptece — w Krakowie 18,67–79,99 zł/g w odczycie z 10 września 2026 r. Terapia konopna jest pełnopłatna. MedCan Clinics jest podmiotem leczniczym z kontraktem NFZ, ale konsultacje kwalifikacyjne do terapii konopnej są odpłatne zgodnie z cennikiem.
Jak szybko dostanę termin wizyty w Krakowie?
Terminy są widoczne na bieżąco w systemie rezerwacji online (sekcja „Rezerwacja" wyżej). W razie wątpliwości zadzwoń na infolinię: 790 648 640 (pn–pt 8:00–17:00) — podpowiemy najbliższy dostępny termin przy ul. Chmielnej 20c.
Inne miasta

Kliniki konopne MedCan Clinics w całej Polsce

Nie mieszkasz w Krakowie? MedCan Clinics prowadzi opiekę w 28 miastach — sprawdź pozostałe placówki. Kontynuację terapii, po kwalifikacji, poprowadzisz online z dowolnego miejsca.

Źródła i odpowiedzialność medyczna

Na czym opierają się informacje na tej stronie?

Treść została opracowana w oparciu o oficjalne źródła oraz aktualne przepisy regulujące wystawianie recept w Polsce.

Źródła i podstawa informacji

  1. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U. 2005 nr 179 poz. 1485, z późn. zm.) — isap.sejm.gov.pl.
  2. Rozporządzenia Ministra Zdrowia dotyczące środków odurzających i substancji psychotropowych — w szczególności przepisy obowiązujące od 7 listopada 2024 r. — gov.pl/web/zdrowie.
  3. Rzecznik Praw Pacjenta — komunikaty dot. zasad wystawiania recept i kar dla „receptomatów": gov.pl/web/rpp.
  4. Pacjent.gov.pl / IKP (mojeIKP) — zasady realizacji e-recepty: pacjent.gov.pl.
  5. GdziePoLek.pl — dostępność i ceny Cannabis flos (S-LAB THC 18% i 22%, Aurora Deutschland THC 22% Ghost Train Haze, Tilray THC 18%, Synoptis Pharma THC 22%) w aptekach na terenie Krakowa; stan sprawdzony 10 września 2026 r.
Ostatnia aktualizacja: 10 września 2026
Autor medyczny: lek. Michał Mazur, PWZ 4304548
Recenzent medyczny: lek. Leszek Rymsza, PWZ 4563618
lek. Michał Mazur

Autor medyczny

lek. Michał Mazur

Lekarz Rodzinny · PWZ 4304548 · profil lekarza

lek. Leszek Rymsza

Recenzent medyczny

lek. Leszek Rymsza

Lekarz Rodzinny · PWZ 4563618 · profil lekarza

Umów wizytę w klinice konopnej w Krakowie

Kwalifikacja u lekarza z PWZ przy ul. Chmielnej 20c, e-recepta Rpw przy wskazaniach i kontynuacja terapii online — wszystko w jednym miejscu.

O kwalifikacji do terapii, doborze preparatu i ewentualnym wystawieniu recepty decyduje lekarz po konsultacji z pacjentem, zgodnie z aktualnymi przepisami.