Klinika konopna Kraków — recepta na medyczną marihuanę
MedCan Clinics w Krakowie (ul. Chmielna 20c) prowadzi kwalifikację do terapii medyczną marihuaną: wizyta stacjonarna u lekarza z aktywnym PWZ, dobór odmiany i proporcji THC:CBD, a przy wskazaniach — e-recepta Rpw do realizacji w krakowskiej aptece. Kontynuacja terapii możliwa w formie teleporady.
- Placówka stacjonarna w Krakowie — ul. Chmielna 20c (Podgórze Duchackie)
- Kwalifikacja zgodna z przepisami po 7 listopada 2024 r. — bez „receptomatu"
- Lekarze z aktywnym numerem PWZ · podmiot leczniczy z kontraktem NFZ (terapia konopna jest pełnopłatna)
Autor medyczny: lek. Michał Mazur (PWZ 4304548) · weryfikacja: lek. Leszek Rymsza (PWZ 4563618) · aktualizacja: 10 września 2026
kontrakt z NFZ
terapia konopna pełnopłatna
Telefonicznie: 790 648 640 · pn–pt 8:00–17:00
Klinika konopna w Krakowie — najważniejsze informacje w skrócie
MedCan Clinics Kraków to placówka przy ul. Chmielnej 20c, w której lekarz z aktywnym PWZ kwalifikuje pacjentów do terapii medyczną marihuaną. Przy stwierdzonych wskazaniach pacjent otrzymuje e-receptę Rpw na medyczną marihuanę, którą realizuje w jednej z kilkudziesięciu krakowskich aptek z suszem Cannabis flos. Kontynuacja leczenia — po wcześniejszej kwalifikacji — możliwa jest również w formie teleporady.
- Adres: ul. Chmielna 20c, 30-612 Kraków (Podgórze Duchackie) · tel. 790 648 640.
- Pierwsza wizyta: stacjonarna (pakiet POZ + prywatna konsultacja — 249 zł), zgodnie z przepisami po 7 listopada 2024 r.
- Kontynuacja: kolejna konsultacja 149 zł — możliwa teleporada.
- Susz w aptece: S-LAB THC 18% w 49 aptekach, S-LAB THC 22% w 43, Aurora THC 22% w 35, Tilray THC 18% w 19, Synoptis THC 22% w 4; gram od 18,67 zł do 79,99 zł (GdziePoLek, 10 września 2026).
- Wskazania: m.in. ból przewlekły, spastyczność w SM, padaczka lekooporna, nudności po chemioterapii, wybrane zaburzenia snu.
| Placówka | MedCan Clinics Kraków, ul. Chmielna 20c, 30-612 Kraków · rezerwacja: 790 648 640 (pn–pt 8:00–17:00) lub online. |
|---|---|
| Forma wizyty | Pierwsza kwalifikacja — stacjonarnie (osobiste zbadanie pacjenta zgodnie z przepisami po 7.11.2024). Kontynuacja — możliwa teleporada; decyduje lekarz. |
| Koszt konsultacji | Od 149 zł (kontynuacja, możliwa teleporada) do 249 zł (pierwsza wizyta — pakiet POZ + konsultacja medyczna). |
| Cena surowca w aptece | W krakowskich aptekach od 18,67 zł/g (Tilray THC 18%, opakowanie 15 g za 280,00 zł) do 79,99 zł/g (Aurora THC 22%, opakowanie 10 g za 799,90 zł) — odczyt z 10 września 2026 r. Dolne widełki obejmują partie z krótkim terminem ważności, które apteki przeceniają. Surowiec nie jest refundowany przez NFZ. |
| Dostępność w aptekach | Pięć pozycji Cannabis flos naraz: S-LAB THC 18% w 49 aptekach, S-LAB THC 22% w 43, Aurora THC 22% w 35, Tilray THC 18% w 19, Synoptis THC 22% w 4 (GdziePoLek, 10 września 2026) — od Starego Miasta i Kazimierza po Podgórze i Nową Hutę. Szesnaście aptek z potwierdzonym stanem i ceną za gram zestawiliśmy w tabeli niżej. |
| Najczęstsze wskazania | Ból przewlekły, padaczka lekooporna, spastyczność w SM, nudności po chemioterapii, wybrane zaburzenia snu, opieka paliatywna. |
Recepta na medyczną marihuanę w Krakowie w 5 krokach
Od rezerwacji terminu po odbiór suszu w krakowskiej aptece. Każdy etap prowadzi lekarz z aktywnym PWZ; o kwalifikacji i ewentualnym wystawieniu recepty decyduje wyłącznie lekarz.
Rezerwacja
Wybierz termin w systemie rezerwacji online lub zadzwoń: 790 648 640. Dokumentacja medyczna nie jest wymagana — ale pomaga.
Wizyta przy Chmielnej 20c
Pierwsza kwalifikacja odbywa się stacjonarnie — lekarz przeprowadza wywiad, bada pacjenta i ocenia wskazania oraz przeciwwskazania.
Dobór THC:CBD
Przy wskazaniach lekarz dobiera odmianę Cannabis flos i proporcję THC:CBD do schorzenia oraz tolerancji pacjenta.
E-recepta Rpw
Przy wskazaniach otrzymasz e-receptę na medyczną marihuanę. Zrealizujesz ją w aptece — kod otrzymasz SMS-em lub w aplikacji mojeIKP. Recepta Rpw jest ważna 30 dni.
Kontynuacja online
Kontrole i kolejne recepty — po kwalifikacji możliwa teleporada (149 zł), jeśli lekarz uzna to za właściwe.
Umów wizytę w klinice konopnej w Krakowie
Wybierz termin bezpośrednio na stronie. Po rezerwacji otrzymasz potwierdzenie i informację, jak przygotować się do wizyty przy ul. Chmielnej 20c.
Gdzie w Krakowie kupię susz na receptę Rpw?
W dowolnej krakowskiej aptece, która prowadzi obrót preparatami Rpw i ma daną odmianę na stanie. 10 września 2026 r. serwis GdziePoLek pokazywał w Krakowie pięć pozycji Cannabis flos naraz — najszerzej dostępny był S-LAB THC 18% w 49 aptekach, najdroższy gram wychodził na Aurorze Ghost Train Haze. Poniżej stan z tego dnia, odmiana po odmianie.
| Odmiana i stężenie | W ilu aptekach | Opakowanie i cena |
|---|---|---|
| Cannabis flos S-LAB THC 18%, CBD ≤ 1% | 49 | 15 g · 340,99–835,99 zł za opakowanie, czyli 22,73–55,73 zł/g |
| Cannabis flos S-LAB THC 22%, CBD ≤ 1% | 43 | 15 g · 285,00–912,11 zł za opakowanie, czyli 19,00–60,81 zł/g |
| Cannabis flos Aurora Deutschland THC 22%, CBD 1% (Ghost Train Haze) | 35 | 10 g · 199,90–799,90 zł za opakowanie, czyli 19,99–79,99 zł/g |
| Cannabis flos Tilray THC 18%, CBD 1% | 19 | 15 g · 280,00–444,15 zł za opakowanie, czyli 18,67–29,61 zł/g |
| Cannabis flos Synoptis Pharma THC 22%, CBD < 1% (Master Kush) | 4 | 15 g · 315,00–391,54 zł za opakowanie, czyli 21,00–26,10 zł/g |
Rozpiętość w obrębie jednej odmiany bierze się głównie z terminu ważności: partie z krótką datą apteki przeceniają, czasem o połowę. Dlatego dolne widełki w tabeli to ceny konkretnych opakowań z krótkim terminem, a nie stała oferta. Pełny obraz cen w skali kraju prowadzimy w barometrze cen medycznej marihuany.
| Apteka i adres | Rejon | Co miała na stanie i za ile |
|---|---|---|
| Super-Pharm, ul. Pawia 5A | Stare Miasto | S-LAB THC 22%: 26,67 zł/g · S-LAB THC 18%: 29,00 zł/g · Aurora THC 22%: 44,00 zł/g |
| Apteka Gemini, ul. Krakowska 1 | Kazimierz | S-LAB THC 18%: 26,14 zł/g · Tilray THC 18%: 21,79 zł/g |
| Apteka Gemini, al. Ignacego Daszyńskiego 3 | Grzegórzki | S-LAB THC 22%: 23,55 zł/g · S-LAB THC 18%: 27,47 zł/g |
| Super-Pharm, ul. Podgórska 34 | Grzegórzki | Aurora THC 22%: 43,90 zł/g |
| Niezapominajka dla całej rodziny, al. Pokoju 14 | Grzegórzki | Tilray THC 18%: 26,00 zł/g |
| Niezapominajka dla całej rodziny, Plac Inwalidów 8/1 | Krowodrza | S-LAB THC 18%: 27,00 zł/g · Aurora THC 22%: 44,00 zł/g · Tilray THC 18%: 24,90 zł/g |
| Niezapominajka dla całej rodziny, ul. Prądnicka 4 | Krowodrza | S-LAB THC 22%: 25,00 zł/g · S-LAB THC 18%: 26,00 zł/g · Tilray THC 18%: 22,00 zł/g |
| Apteka Gemini, ul. Krowoderskich Zuchów 14 | Krowodrza | Aurora THC 22%: 29,00–56,00 zł/g |
| Apteka Gemini, ul. Komandosów 21 | Dębniki | S-LAB THC 22%: 23,40 zł/g — najtańszy S-LAB THC 22% w tym zestawieniu |
| Apteka Gemini, ul. Borsucza 12 | Dębniki | Aurora THC 22%: 35,00 zł/g |
| DOZ Apteka Dbam o Zdrowie Vita, ul. Chmieleniec 2 | Dębniki / Ruczaj | S-LAB THC 22%: 26,00 zł/g · Aurora THC 22%: 45,00 zł/g |
| Apteka Fantazja, ul. Borkowska 3/LU8 | Podgórze Duchackie | Synoptis THC 22%: 21,34 zł/g |
| Niezapominajka dla całej rodziny, ul. Kalwaryjska 14 | Podgórze | Synoptis THC 22%: 26,10 zł/g |
| Super-Pharm, ul. gen. Henryka Kamieńskiego 11 | Podgórze | Tilray THC 18%: 21,00 zł/g |
| Apteka Gemini, ul. Spółdzielców 3 | Podgórze | Synoptis THC 22%: 22,00 zł/g |
| Niezapominajka dla całej rodziny, Bieńczycki Plac Targowy 11/1 | Nowa Huta / Bieńczyce | Synoptis THC 22%: 21,00 zł/g |
Ile realnie kosztuje gram w Krakowie
- Najtańszy gram z odczytu 10 września to 18,67 zł — Tilray THC 18%, opakowanie 15 g za 280,00 zł. Najdroższy to 79,99 zł za gram Aurory Ghost Train Haze (10 g za 799,90 zł).
- Aurora Ghost Train Haze jest w Krakowie odmianą o najszerszych widełkach: 199,90–799,90 zł za to samo dziesięciogramowe opakowanie, w zależności od apteki i terminu ważności.
- Susz w opakowaniach 15 g — S-LAB, Tilray i Synoptis — mieści się w Krakowie w przedziale 18,67–60,81 zł/g. To węższy zakres niż w przypadku Aurory.
- Apteki sieci Gemini i Niezapominajka trzymają najwięcej odmian naraz; w jednym punkcie bywają trzy różne pozycje Cannabis flos.
Szerszy kontekst cenowy: ile kosztuje medyczna marihuana za gram oraz barometr cen w polskich aptekach.
Jak sprawdzić, czy dziś jest na stanie
- Wejdź na GdziePoLek, wpisz pełną nazwę odmiany ze swojej recepty razem ze stężeniem THC i ustaw lokalizację Kraków. Sama nazwa producenta nie wystarczy — ten sam wytwórca ma po kilka pozycji.
- Zadzwoń przed wyjazdem. Serwis pokazuje stan sprzed kilku godzin, a oznaczenia „ostatnia sztuka" i „kilka sztuk" znikają w ciągu dnia.
- Zapytaj wprost o partie z krótszym terminem ważności — to one odpowiadają za dolne widełki cen. Jeśli planujesz zużyć surowiec w kilka tygodni, różnica bywa dwukrotna.
- Recepta Rpw jest ważna 30 dni. Jeśli odmiany nie ma w żadnej krakowskiej aptece, nie czekaj do ostatniego dnia — sprawdź, co zrobić, zanim recepta wygaśnie.
- Krok po kroku opisaliśmy to w osobnym tekście: jak sprawdzić, gdzie dziś jest susz.
Kogo obsługujemy w Krakowie i w okolicy
Do placówki przy ul. Chmielnej 20c na Podgórzu Duchackim dojeżdżają pacjenci ze wszystkich dzielnic Krakowa oraz z gmin ościennych. Terapia konopna nie wymaga częstych dojazdów: kwalifikacja odbywa się stacjonarnie, a kontrole — po decyzji lekarza — mogą przejść w tryb teleporady.
Dzielnice Krakowa
Placówka obsługuje całe miasto — poniżej dzielnice, z których zgłasza się najwięcej pacjentów.
- Podgórze Duchackie
- Kurdwanów
- Podgórze
- Dębniki
- Łagiewniki
- Borek Fałęcki
- Swoszowice
- Bieżanów-Prokocim
- Stare Miasto
- Krowodrza
- Grzegórzki
- Nowa Huta
Okolice i miejscowości w pobliżu
- Wieliczka — pacjenci z tej okolicy najczęściej przyjeżdżają na wizytę kwalifikującą, a kontrole prowadzą już zdalnie
- Skawina — pacjenci z tej okolicy najczęściej przyjeżdżają na wizytę kwalifikującą, a kontrole prowadzą już zdalnie
- Niepołomice — pacjenci z tej okolicy najczęściej przyjeżdżają na wizytę kwalifikującą, a kontrole prowadzą już zdalnie
- Świątniki Górne — pacjenci z tej okolicy najczęściej przyjeżdżają na wizytę kwalifikującą, a kontrole prowadzą już zdalnie
- Mogilany — pacjenci z tej okolicy najczęściej przyjeżdżają na wizytę kwalifikującą, a kontrole prowadzą już zdalnie
- Wielka Wieś — pacjenci z tej okolicy najczęściej przyjeżdżają na wizytę kwalifikującą, a kontrole prowadzą już zdalnie
- Zabierzów — pacjenci z tej okolicy najczęściej przyjeżdżają na wizytę kwalifikującą, a kontrole prowadzą już zdalnie
- Michałowice — pacjenci z tej okolicy najczęściej przyjeżdżają na wizytę kwalifikującą, a kontrole prowadzą już zdalnie
Pacjenci spoza Krakowa po pierwszej, kwalifikującej wizycie mogą prowadzić dalsze konsultacje w formie teleporady — bez ponownego dojazdu.
Ile kosztuje wizyta w klinice konopnej w Krakowie? Cennik 2026
Wybierz rodzaj konsultacji i umów termin w systemie rezerwacji. Szczegóły o kosztach znajdziesz w artykule ile kosztuje uzyskanie recepty na marihuanę.
Pierwsza stacjonarna konsultacja POZ + prywatna konsultacja medyczna (pakiet)
Dla pacjentów rozpoczynających ścieżkę leczenia i wymagających pełnej kwalifikacji.
- wizyta stacjonarna — Kraków, ul. Chmielna 20c
- konsultacja POZ i prywatna konsultacja medyczna
- analiza dokumentacji, omówienie wskazań i przeciwwskazań
Kolejna konsultacja POZ (możliwa teleporada) + prywatna konsultacja medyczna (pakiet)
Dla pacjentów kontynuujących leczenie po wcześniejszej kwalifikacji.
- możliwa teleporada — bez dojazdu
- ocena przebiegu terapii
- weryfikacja aktualnych potrzeb pacjenta
Pierwsza stacjonarna konsultacja
Dla pacjentów wymagających konsultacji w placówce.
- wywiad medyczny i badanie
- analiza dokumentacji
- omówienie dalszej ścieżki
Kolejna stacjonarna konsultacja
Dla pacjentów kontynuujących leczenie i wymagających kontroli lekarskiej.
- ocena efektów leczenia
- omówienie tolerancji terapii
- dalsze zalecenia lekarza
Czy receptę na medyczną marihuanę można dostać w Krakowie online?
Od 7 listopada 2024 r. lekarz może wystawić receptę na ziele konopi innych niż włókniste dopiero po zbadaniu pacjenta albo po zapoznaniu się z jego dokumentacją medyczną.
Dlatego pierwsza kwalifikacja w MedCan Clinics odbywa się stacjonarnie — m.in. w placówce przy ul. Chmielnej 20c w Krakowie. Wyjątkiem objęta jest kontynuacja leczenia przez lekarza POZ — dlatego kolejne konsultacje, po wcześniejszej kwalifikacji, mogą odbywać się w formie teleporady, jeśli lekarz uzna to za właściwe.
Uważaj na serwisy obiecujące „receptę online w 5 minut" — takie praktyki („receptomaty") są przedmiotem kar Rzecznika Praw Pacjenta. Więcej w artykule: zmiany w przepisach 2024–2025 dotyczące e-recepty online.
Najczęstsze pytania pacjentów z Krakowa — krótkie odpowiedzi
Pacjenci w Krakowie trafiają do nas najczęściej z hasłami takimi jak „medyczna marihuana kraków”, „klinika konopna kraków” i „medyczna marihuaną recepta kraków”. Poniżej odpowiadamy na każde z nich wprost.
- medyczna marihuana kraków — chodzi o surowiec farmaceutyczny Cannabis flos wydawany w krakowskiej aptece na receptę Rpw, standaryzowany pod kątem zawartości THC i CBD. Z obrotem pozaaptecznym nie ma to nic wspólnego.
- klinika konopna kraków — tak szukają pacjenci, którzy chcą zacząć terapię blisko domu. Nasz gabinet mieści się przy ul. Chmielnej 20c; pierwsza kwalifikacja odbywa się na miejscu, kolejne konsultacje mogą mieć formę teleporady, jeśli lekarz tak zdecyduje.
- medyczna marihuaną recepta kraków — receptę Rpw wystawia lekarz po ocenie dokumentacji i badaniu, a nie po wypełnieniu formularza. Zrealizujesz ją w każdej aptece prowadzącej obrót preparatami Rpw.
Czy muszę mieszkać w Krakowie, żeby się umówić?
Nie. Kwalifikacja wymaga jednej wizyty stacjonarnej, a kolejne konsultacje — po decyzji lekarza — mogą odbywać się w formie teleporady. Pacjenci z Wieliczki, Skawiny czy Niepołomic przyjeżdżają zwykle raz.
Z której strony Krakowa najłatwiej dojechać?
Placówka mieści się na Podgórzu Duchackim, przy Chmielnej 20c. Najkrócej mają pacjenci z południowej części miasta — z Kurdwanowa, Łagiewnik, Dębnik i Podgórza — oraz z gmin przy południowej obwodnicy: Wieliczki, Skawiny i Świątnik Górnych.
Czy dostanę receptę już na pierwszej wizycie?
Jeżeli lekarz stwierdzi wskazania i nie zobaczy przeciwwskazań — tak, e-recepta Rpw jest wystawiana w trakcie tej samej wizyty. Jeżeli wskazań nie ma, usłyszysz to wprost i recepta nie zostanie wystawiona.
W której aptece w Krakowie zrealizuję receptę?
W każdej aptece prowadzącej obrót preparatami Rpw i mającej daną odmianę na stanie. 10 września 2026 r. w Krakowie było ich od 4 do 49 — zależnie od odmiany (GdziePoLek). Dostępność konkretnego suszu zmienia się z dnia na dzień, więc zadzwoń przed przyjazdem albo sprawdź w barometrze cen.
Ile kosztuje wizyta?
Pierwsza konsultacja stacjonarna kosztuje 249 zł i obejmuje wystawienie e-recepty Rpw, jeśli lekarz stwierdzi wskazania. Kolejna konsultacja to 149 zł. Sam surowiec kupuje się osobno w aptece i nie jest refundowany.
W jakich sytuacjach lekarz może rozważyć terapię medyczną marihuaną?
Poniższe sytuacje kliniczne mają charakter informacyjny. O kwalifikacji zawsze decyduje lekarz po indywidualnej ocenie pacjenta. Pełny wykaz znajdziesz w artykule lista chorób leczonych medyczną marihuaną w Polsce.
Ból przewlekły
Ból neuropatyczny, nowotworowy, mięśniowo-szkieletowy o przewlekłym przebiegu, gdy leczenie standardowe nie przynosi wystarczającej ulgi.
Padaczka lekooporna
Wybrane postacie padaczki niereagujące na standardową farmakoterapię, w tym zespoły padaczkowe wieku dziecięcego.
Stwardnienie rozsiane — spastyczność
Umiarkowana do ciężkiej spastyczność, gdy odpowiedź na leczenie pierwszego rzutu jest niewystarczająca.
Nudności i wymioty po chemioterapii
Objawy towarzyszące leczeniu onkologicznemu, oporne na standardowe leki przeciwwymiotne.
Zaburzenia snu
Wybrane zaburzenia snu, zwłaszcza wtórne do bólu przewlekłego lub chorób neurologicznych. Więcej o marihuanie a zaburzeniach snu.
Opieka paliatywna
Wsparcie objawowe u pacjentów onkologicznych i w opiece paliatywnej — ból, brak apetytu, lęk, zaburzenia snu.
Dlaczego klinika konopna MedCan Clinics w Krakowie?
W terapii medyczną marihuaną liczy się nie tylko start leczenia, ale przede wszystkim prowadzenie pacjenta w czasie — spokojna kwalifikacja, dobór preparatu, monitoring efektów i korekta dawki.
- placówka stacjonarna w Krakowie — ul. Chmielna 20c (Podgórze Duchackie)
- od kwietnia 2023 r. — ponad 15 000 obsłużonych pacjentów i ocena 4,7/5
- terapię prowadzą lekarze z aktywnym numerem PWZ
- ustrukturyzowany proces: kwalifikacja → dobór THC:CBD → monitoring → optymalizacja (program Green Rescue)
- kwalifikacja zgodna z przepisami po 7.11.2024 — bez „receptomatu"
- kontynuacja terapii możliwa online — bez dojazdów na kontrole
Chcesz wiedzieć więcej o recepcie na medyczną marihuanę?
Ta strona opisuje wizyty w krakowskiej placówce. Jeśli interesuje Cię sam dokument — jak wygląda e-recepta Rpw, jej ważność, koszt i realizacja w aptece — przygotowaliśmy osobną, szczegółową stronę.
FAQ: klinika konopna Kraków
Odpowiedzi na pytania, które pacjenci z Krakowa zadają najczęściej przed pierwszą wizytą.
Gdzie dokładnie znajduje się klinika konopna w Krakowie?
Czy pierwsza wizyta musi być stacjonarna?
Ile kosztuje wizyta i cała terapia?
Czy dostanę receptę na pierwszej wizycie?
W której aptece w Krakowie zrealizuję receptę?
Jakie dokumenty przygotować przed wizytą?
Leczę się już w innej klinice — czy mogę przenieść się do MedCan w Krakowie?
Czy po medycznej marihuanie mogę prowadzić samochód po Krakowie?
Czy terapia jest refundowana przez NFZ?
Jak szybko dostanę termin wizyty w Krakowie?
Kliniki konopne MedCan Clinics w całej Polsce
Nie mieszkasz w Krakowie? MedCan Clinics prowadzi opiekę w 28 miastach — sprawdź pozostałe placówki. Kontynuację terapii, po kwalifikacji, poprowadzisz online z dowolnego miejsca.
Na czym opierają się informacje na tej stronie?
Treść została opracowana w oparciu o oficjalne źródła oraz aktualne przepisy regulujące wystawianie recept w Polsce.
Źródła i podstawa informacji
- Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U. 2005 nr 179 poz. 1485, z późn. zm.) — isap.sejm.gov.pl.
- Rozporządzenia Ministra Zdrowia dotyczące środków odurzających i substancji psychotropowych — w szczególności przepisy obowiązujące od 7 listopada 2024 r. — gov.pl/web/zdrowie.
- Rzecznik Praw Pacjenta — komunikaty dot. zasad wystawiania recept i kar dla „receptomatów": gov.pl/web/rpp.
- Pacjent.gov.pl / IKP (mojeIKP) — zasady realizacji e-recepty: pacjent.gov.pl.
- GdziePoLek.pl — dostępność i ceny Cannabis flos (S-LAB THC 18% i 22%, Aurora Deutschland THC 22% Ghost Train Haze, Tilray THC 18%, Synoptis Pharma THC 22%) w aptekach na terenie Krakowa; stan sprawdzony 10 września 2026 r.
Umów wizytę w klinice konopnej w Krakowie
Kwalifikacja u lekarza z PWZ przy ul. Chmielnej 20c, e-recepta Rpw przy wskazaniach i kontynuacja terapii online — wszystko w jednym miejscu.
O kwalifikacji do terapii, doborze preparatu i ewentualnym wystawieniu recepty decyduje lekarz po konsultacji z pacjentem, zgodnie z aktualnymi przepisami.


